KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

V prostoru hluboké relaxace, naslouchání tělu, následování moudrosti těla

Naše tělo je úžasný celistvý organismus. Žije… pohybuje se… dýchá… samo o sobě, bez naší přímé kontroly, s využitím životodárných sil. Co se v našem těle odehrává  koordinuje náš nervový systém. Ovlivňuje funkci jednotlivých orgánů, prokrvení a okysličení tělních struktur, napětí ve svalech, ovlivňuje funkci našeho hormonálního systému a právě na nervový systém a jeho uvolnění je kraniosakrální terapie zaměřena. Podporuje moudrost těla a jeho schopnost znovunalezení harmonie a zdraví.

CO VÁM MŮŽE SEZENÍ KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE PŘINÉST?

Navázání kontaktu s vaším tělem. Vytváří bezpečný prostor, kde můžete vnímat své tělo a naslouchat tomu, co vám říká. Podporuje návrat do zdraví. Bytí tady a teď, ve svém těle a ve svém životě.

Uvolnění nahromaděného stresu z těla, přináší zklidnění a rozpuštění bolestí. Hlubokou relaxaci, odpočinek a více energie do života. Lze ji využít v případech hlubokého vyčerpání, nahromaděného stresu, při bolestech zad, migrénách, bolestech kloubů, problémech v oblasti očí, uší, čelistí…
Podpoření hojení a regenerace organismu, ať už po nemoci, úrazu nebo operaci. Uvolnění traumatických zážitků uložených do těla v tělesné, emocionální i psychické rovině.

Uvolnění následků anestezie z organismu, znovu spojení a rozproudění energie v těle.

Podporuje hormonální rovnováhu v těle a její vytváření a tím ovlivňuje řadu fyziologických procesů, které v organismu probíhají a i to, nakolik si dovolíme být v klidu a radosti.

Velmi dobré zkušenosti mám také s kraniosakrálním ošetřením pokud zvažujete rovnátka.

Kraniosakrální terapie uvolní čelisti a patro a zuby si pak najdou své místo. Případně je možné kraniosakrální terapii využít po sundání rovnátek pro uvolnění celé oblasti a vlastně celého těla.

Kraniosakrální terapie je také úžasná metoda v péči o ženy v těhotenství a po porodu, kdy jim pomáhá projít tímto obdobím změn s lehkostí a klidem, harmonizovat a uvolňovat měnící se tělo, podpořit důvěru ženy ve své tělo, porod i péči o miminko. Stejně tak je možné ji využít i pro ošetření miminek po náročném porodu, uvolnění napětí z těla, případné separaci a podobně. Je možné ji využít pro zmírnění poporodních kolik, neklidu a plačtivosti dětí, pomáhá odstraňovat napětí v těle, při neurologických obtížích apod. více zde.

JAK OŠETŘENÍ PROBÍHÁ?

Ošetření kraniosakrální terapií probíhá v klidu a tichu, v oblečení, na lehátku. Doporučuju  pohodlné, volnější oblečení. Terapeut se jemně dotýká jednotlivých tělesných struktur klienta. Zahrnuje celé tělo a často pracuje v oblasti hlavy a pánve.

Součástí sezení je i úvodní rozhovor o tom, co od terapie očekáváte, s jakým záměrem pro sebe a své tělo přicházíte. Často se také dotýkáme událostí ve vašem životě, které s vaším stavem souvisí.

Každý člověk ošetření prožívá jinak a i každé další ošetření bude jiné a to je v pořádku. Někdo vnímá místa starých zranění, chlad či napětí. Někdo vidí obrazy, vize. Někdo se uvolní a usne. Někdo vnímá v těle teplo, pohyb, proudění, či mravenčení, brnění. I toto jsou známky uvolňování a rozpouštění napětí v těle.

Vědomí a přítomnost s těmito vjemy je prvním krokem k tomu, aby se díky naší pozornosti mohlo z těla uvolnit napětí či prožité trauma. Klidná, bdělá pozornost je léčivá.

Délka ošetření je 90 minut u dospělých, u dětí je ošetření kratší a domluvíme ji podle potřeb situace a dítěte.

Zejména menší děti nevydrží “ležet” a ošetření pak probíhá při hře nebo jiné aktivitě dítěte.

I pro některé dospělé klienty může být zpočátku náročné 90 minut v klidu ležet. Pociťují napětí a neklid. Můžeme společně najít, co bude fungovat pro vás a vaše tělo. Může to být kratší doba sezení, úvodní masáž, kdy se lépe spojíte s tělem a uvolníte, nebo spouštění Bars před kraniosakrálním ošetřením. Co by pro vás bylo přínosné?