ESSE

Esse energie rozpouští pevnost a rigiditu v těle a navrací mu a zvyšuje jeho pružnost, rozsah a snadnost pohybu, ohebnost. Je to nádherná energetická práce s naším fasciálním systémem. 

Přináší uvolnění, prostor, rozpouští soudy, které jsme uložili ve svém těle, soudy a pevné úhly pohledu, o tom, co je s naším tělem špatně, co pro ně je a není možné. 

ESSE je zkratka pro Energetickou syntézu strukturálního vtělení.

Během spouštění ESSE se dotýkáme těla, pracujeme s fasciálním systémem, který propojuje celé tělo, i hluboko na úrovni orgánů. Následujeme pohyb těla. Proměňují se struktury těla, omezení a pevnost v těle.

 

Fascie je fascinující. Obaluje veškeré svaly a nervy v našem těle. Je to pojivová tkáň a je neskutečně pevná. Když se snažíme změnit věci pro tělo silou, fascie na ni reaguje tím, že vytvoří odpor a poté se vrátí do původního stavu. Je ale vědecky dokázané, že reaguje na otázku. A tak se ptáme: Tělo, co je tu pro tebe možné? Co by tu pro tebe bylo přínosem?

Díky uvolnění fascií se uvolní i emoce, vzpomínky, které jsou v ní uloženy. Proto se stává, že lidé během sezení vnímají obrazy, prožitky, vzpomínky z různých i dramatických událostí, jak se tyto z těla uvolňují.

Při ESSE sezení k tělu přistupuji z prostoru otázky… Co je tu možné? Nejde o to tělo opravit. Změnit, co je s tělem špatně. Jde o to propojit se s ním jiný způsobem. Pro mě, když ESSE poskytuji, je to jako energetický tanec s tělem. Následuji, kam mě tělo vede.

Během sezení se tělo uvolňuje. Skoro jako by tálo jako čokoládová poleva. Bytí v těle je pak mnohem radostnější. Sezení je většinou velmi příjemné. Může být i intenzivní, ne však bolestivé. Často se lidé po sezení cítí uvolněně až blaženě. Většinou jsou v úžasu jak i velmi jemné a malé pohyby mají velký dopad na jejich tělo. Cítí se v těle mnohem lehčeji, prostorněji.

Kdy můžete ESSE sezení využít:

Při úrazech a po operacích pro snadnější hojení a regeneraci, obnovení plnosti rozsahu a pružnosti pohybu

Když vnímáte v těle tah, napětí, ztuhlost, při omezeném pohybu

Když se nemůžete nadechnout

V těhotenství jako jeden ze způsobů jak opečovat tělo a připravit ho pro hladký porod

a po porodu pro uvolnění zážitků z porodu a celkovou regeneraci a doplnění sil

Po náročném zubařském zákroku

Při přetažení a ztuhnutí po sportu či fyzické námaze

Když se chcete ve svém těle cítit volně, lehce, plni energie

Co by pro vaše tělo vytvořil, vědomý dotyk, prostor otázek místo závěrů, následování a přispívání tělu tím, o co si žádá?